Handel ludźmi, czyli jak nie paść ofiarą współczesnego niewolnictwa?

Ostatnie klasy szkoły ponadgimnazjalnej to czas przygotowywania się młodzieży do wejścia na rynek pracy. Wielu z Was poszukuje lub ma za sobą pierwsze doświadczenia wakacyjnej pracy, również za granicą. Czy jesteś pewien, że zaproponowana Ci oferta pracy przez osobę roztaczającą przed Tobą wizję wspaniałych zarobków w Irlandii czy we Włoszech, bez podania rzetelnych informacji jest bezpieczna? Co powinno Cię zaniepokoić i włączyć Twoją czujność? Czy wiesz, jak sprawdzić pracodawcę, aby wykluczyć, czy nie jest przypadkiem przestępcą czerpiącym zyski z handlu ludźmi?

Na te pytania odpowiedzieli mł. asp. Anna Urbaniak  oraz st. sierż. Mateusz Poprawski, specjaliści z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Niech obejrzany materiał filmowy poparty prelekcją prowadzących pozwoli Wam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

FullSizeRender (1) FullSizeRender (2) FullSizeRender (3) FullSizeRender (4)

 

Patrycja Walenczak