„Dopalacze niszczą życie – Wiem nie biorę!…”  

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego realizuje projektu edukacyjnego „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny!”. Celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat wpływu narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Ww. projekt stanowi część programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pt. „Dopalacze niszczą życie”.

W ramach ww. programów przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zorganizowali szkolenie dla młodzieży szkoły ponadgimnazjalnej. Ww. szkolenie odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Zbąszyniu.

Uczestnicy szkolenia wysłuchali wykładu na temat zagrożeń zdrowotnych oraz konsekwencji prawnych związanych z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych, a następnie wzięli udział w warsztatach „Smak życia – czyli debata  o dopalaczach”

. P1080055  P1080061  P1080063  P1080066  P1080054