Studiowanie na Politechnice – how to?

20 stycznia w mury naszej szkoły zawitał po kilku latach od jej opuszczenia Mateusz Rucioch. Ukończył on klasę o profilu humanistycznym, jednak w trakcie nauki w liceum podjął decyzję, żeby nauczyć się materiału z zakresu matematyki rozszerzonej i zdać maturę z matematyki. Jego celem były studia na Politechnice Poznańskiej.
Jak postanowił, tak też zrobił 🙂 Wraz z kolegą z tej samej klasy i z podobnym pomysłem na przyszłość przygotowywali się i zdali maturę śpiewająco. Takim sposobem humaniści znaleźli się na politechnice.
Dziś, na krótko przed obroną tytułu inżyniera Mateusz odwiedza licealistów i przedstawia im plusy i minusy wyboru tego kierunku studiów. Opowiada o tym, jakie wydziały cieszą się popularnością na PP i na jaką pracę można liczyć po jej ukończeniu. Kto zna Mateusza ten wie, że świetnie radzi sobie z łączeniem obowiązków z zabawą, więc przy okazji dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie studenckie po godzinach nauki 😉
Dziękujemy za wizytę i kolejne wskazówki dla naszych uczniów na drodze do dokonania dobrego wyboru w sprawie swojej przyszłości.
P.S. 10 lutego na fejsbuku można było zauważyć zdjęcie Mateusza z dyplomem inżyniera 😉  Gratulujemy! 🙂