WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO PLANETARIUM I CENTRUM NAUKI KEPPLERA

W dniu 20.10.2016r. uczniowie klasy III i IV Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbyli ciekawą wycieczkę do Zielonej Góry, podczas której odwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Planetarium „Venus” i Centrum Nauki Kepplera. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę dotyczącą zmian jakie zaszły na ziemi lubuskiej od czasów średniowiecza po czasy współczesne. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wystawy wina i tortur, gdzie zostały zaprezentowane średniowieczne urządzenia jakimi posługiwano się w tamtych czasach oraz została przestawiona historia powstawania wina.

Ostatnią, największą atrakcją wycieczki był seans filmowy w planetarium Venus pt. „Dwa szkiełka”, podczas którego uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu astronomii oraz dowiedzieli się jak powstał i jak działa teleskop.

W Centrum Nauki Kepplera każdy z uczestników wycieczki mógł sprawdzić ile wynosi jego ciężar ciała na danej planecie układu słonecznego. Można było również odwiedzić laboratorium w którym zobaczyliśmy między innymi jak promieniowanie słoneczne wpływa na różnice ciśnień oraz w jaki sposób można tą zależność wykorzystać do produkcji prądu elektrycznego.