Nasi uczniowie uczestnikami międzynarodowej konferencji na UAM w Poznaniu

17 czerwca 2016 roku minęła 25 rocznica podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. 

Dla uczczenia polsko – niemieckiej przyjaźni 28 czerwca 2016r. odbyła się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu konferencja z udziałem wielu gości z Polski       i Niemiec. Wydarzenie składało się z różnych paneli tematycznych dotyczących zagadnień związanych z kulturą, edukacją i życiem społecznym. 

Zespół Szkół Nr 2 w Zbąszyniu i szkoła Oberstufenzentrum w Werder zostały zaproszone do zaprezentowania efektów wieloletniej współpracy, realizowanej w formie projektów o różnej tematyce, w których uczestniczyła młodzież z Polski i Niemiec, spotykając się na terenach obu państw. Prezentacji efektów współpracy dokonał dyrektor OSZ w Werder – Axel Schmook oraz dyrektor ZS nr 2 w Zbąszyniu –  Marek Furman. Dzięki obecności młodzieży obu szkół uczestnicy konferencji mogli w sposób bezpośredni porozmawiać z organizatorami i uczestnikami wymian. Warto podkreślić, że na spotkaniu tym obecni byli przedstawiciele samorządów, którzy dzięki tej konferencji mogli zapoznać się z sukcesami i korzyściami, jakie przynosi wymiana międzynarodowa. Powiat Nowotomyski reprezentował wicestarosta pan Tomasz Kuczyński, który w rozmowie wyraził swoje zadowolenia ze współpracy.

Pozytywna ocena naszych działań jeszcze bardziej zmobilizuje nas do aktywniejszej pracy w ramach kolejnych projektów realizowanych wspólnie ze szkołą z Werder.

received_296928210646271-1  received_296928213979604-1   received_296928220646270-1   received_296928230646269-2