Współpraca z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu

W dniu 10 maja 2016 r. została podpisana umowa partnerska o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu a Zespołem Szkół nr 2 w Zbąszyniu. Z Uczelnią współpracujemy już od kilku lat, goszcząc ich przedstawicieli podczas odbywającego się corocznie Dnia ekonomicznego. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w wykładach przygotowanych przez przedstawicieli tej Uczelni.

Celem umowy jest nawiązanie współpracy pomiędzy Uczelnią a Szkołą, w szczególności  w zakresie podejmowania wspólnych działań w celu promowania przedsiębiorczości, wspomagania Szkoły potencjałem organizacyjnym Uczelni a także objęcie patronatu nad klasami maturalnymi.

Dzięki nawiązanej współpracy  uczniowie naszej Szkoły będą mogli korzystać  z bogatej oferty wykładów, spotkań i imprez organizowanych przez Uczelnię.

Ze strony Uczelni w podpisaniu umowy wzięły udział Panie: Beata Strabel−Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy ze Szkołami Ponadgimnazjalnym i Agnieszka Szymańska−Doradca Edukacyjny, ze strony Szkoły: Dyrektor – Marek Furman i Renata Śliwa−nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.