SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Opiekunki: mgr Magdalena Cieślak, mgr Magdalena Szulc

Nasze akcje:

Nasi Wolontariusze z okazji Dnia Dziecka pamiętali o podopiecznych SOSW w Zbąszyniu 🥰 Przygotowali dla dzieci babeczki i bańki mydlane ❤

Pięknie dziękujemy 🥰
społeczności #ZSnr1wZbąszyniu za wielkie serca 💗 i wsparcie naszej zbiórki 🎁🛒🧸🧻. Wszystko dostarczyliśmy do rodzin przy wsparciu p. Wiesława Ciepielewskiego 🚚. Dziękujemy 💪👏! #pomocUkrainie #gminaZbąszyń #solidarnizUkrainą
 

Na przełomie listopada i grudnia Wolontariat Garczyńskiego zbierał w naszej społeczności szkolnej żywność do lodówki społecznej w Zbąszyniu. 🥖🍬🍪 Zdołaliśmy napełnić lodówkę 2 razy. 💪🏼Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili ❤️ #ZSnr1wZbąszyniu #ZS1Zbąszyń #RazemnaŚwięta

Za tych co już odeszli Wam przypominamy…

„Bohaterów zapomni szybko świat,

  łzy wylane wysuszy czas

 jeśli pamięć całkiem wyczerpie się w nas…”

 

W ostatnich dwóch tygodniach października Szkolny Wolontariat zorganizował akcję  „Znicz pamięci”. Śmiało powiedzieć możemy, że te działania stały się już tradycją w naszej szkole.

Wolontariusze  uporządkowali wspólnie  z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zbąszyniu  i p. Renatą Śron  ewangelickie cmentarze w Nowym Dworze i Przychodzku. Dziękujemy naszym młodszym kolegom za wspólną pracę i mile spędzony czas 💚                                                              

Zapaliliśmy „Znicz pamięci”  Stefanowi Garczyńskiemu – patronowi naszej szkoły i jego rodzinie, których doczesne szczątki spoczywają w podziemiach kolegiaty zbąszyńskiej. Pamiętaliśmy o  tych którzy umierali pod białym orła godłem: powstańcach styczniowych, powstańcach wielkopolskich, żołnierzach  poległych podczas II wojny światowej. Oddaliśmy hołd pomordowanym w obozach koncentracyjnych, Katyniu i Sybirakom. Wspomnieliśmy Jana Pawła II oraz zasłużonych dla naszej społeczności: E. Szczepaniak, A. Woźną i Jancentego Janka.  Uporządkowaliśmy też kilka zapomnianych mogił na okolicznych cmentarzach. Łącznie zapłonęło 70 naszych „Zniczy pamięci”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą inicjatywę 💚

#ZS1Zbąszyń #SzkołaPamięta

Australia 🇦🇺 zmagała się z ogromnymi pożarami 🔥🔥 od września. W ich wyniku zginęło 28 osób, kilkanaście uznano za zaginionych. Na niektórych terenach sytuacja była na tyle poważna, że zarządzono ewakuację ludzi.
Ekolodzy bili na alarm – pożary 🔥🔥 w Australii 🇦🇺 są groźne nie tylko dla ludzi. Szacuje się, że zginęło około miliarda zwierząt 🐨🦘, a niszczycielski ogień strawił 10 milionów hektarów lasów.🌲🌳
Cały świat zaangażował się w pomoc pokrzywdzonym przez żywioł 🔥 ludziom i zwierzętom. Wolontariusze z naszej szkoły również dołożyli swoją „cegiełkę” w pomaganiu Australii 🇦🇺.
Licealiści postanowili wesprzeć Australię 🇦🇺 poprzez adopcję jednego z misi koala 🐨, które szczególnie ucierpiały w wyniku pożaru. Zaadoptowany mały koala 🐨 💗 został znaleziony wraz z ranną mamą 🐨 💞 przy ruchliwej autostradzie na obrzeżach Port Macquarie. Jego imię to Oxley Twinkles 🐨 chociaż w naszej szkole otrzymał dumne imię Stefan 🐨 💖 (przez niektórych nazywany nawet Stefcio ).
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Wierzymy, że dobro nie zna granic, a nasza działania czynią świat lepszym, nawet na jego drugim końcu. Jesteśmy dumni z Wolontariuszy Garczyńskiego 👏, którzy wykazali się wielkimi sercami. ❤️💞💓💗💖
[tekst: Patrycja Tomaszewska, kl. 3a]

Stało się już tradycją, gdyż od 1️⃣0️⃣ lat młodzież Zespołu Szkół Nr 1 przygotowuje świąteczny wystrój w zbąszyńskim kościele. Tak i na te Święta Żłóbek Bożonarodzeniowy został przez nich przygotowany. Brawo dla nich 👏👏👏❤️

Prezentujemy Wam Anioły Garczyńskiego 👼👼 💖Dosłownie i w przenośni:) Wolontariuszki: Selena Soporowska, Monika Hałas, Amelia Połomka, Zuzanna Brudło, Natalia Sołtysik, Gosia Utrata i Maja Jędrasiak 💖💖 przygotowały różnego rodzaju aniołki 👼na kiermasz świąteczny. Był on organizowany w SP przez panią Renatę Śron 💗. Dochód ze sprzedaży aniołków wesprze projekt ” Ocalić od zapomnienia ” – renowacji figury anioła 👼 z Nowego Dworu 💗. Piękne te nasze anioły 👼.

Dnia 1.12.2019r na hali „Zbąszynianka” odbył się charytatywny maraton fitness na rzecz Madzi i Niny. Nie mogło zabraknąć tam wolontariuszy naszego liceum. Hasło przewodnie imprezy brzmiało: „Pokażmy, ze można robić coś dla siebie jednocześnie robiąc coś dla innych”. Celem akcji była zbiórka środków na niezbędne i bardzo kosztowne sprzęty czy rehabilitację dla dziewczynek. Uczestnicy nie tylko pomagali biorąc udział w licytacjach, ale również spędzali aktywnie i przyjemnie czas w miłej atmosferze. Tego typu akcje pokazują na jak rożny sposób można nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Sprawia to nie tylko radość osobom potrzebującym, ale również ludziom o wielkich sercach, którzy bardzo licznie przybyli na wydarzenie.

tekst: Oliwia Śmiałek

aerobik

Wolontariusze Szkoły Branżowej i Technikum dołączyli się do zbiórki żywności, którą również przekazali na rzecz społeczności lokalnej w Zbaszyniu.

Oto jak Wolontariusze naszej szkoły przygotowują się do kibicowania na piątkowej Gali Piłki Siatkowej:

Click here to add your own text