SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Opiekunki: mgr Magdalena Cieślak, mgr Bernadeta Lejwoda

Nasze akcje:

,

Nasz Koala 🐨

Australia 🇦🇺 zmagała się z ogromnymi pożarami 🔥🔥 od września. W ich wyniku zginęło 28 osób, kilkanaście uznano za zaginionych. Na niektórych terenach sytuacja była na tyle poważna, że zarządzono ewakuację ludzi.
Ekolodzy bili na alarm – pożary 🔥🔥 w Australii 🇦🇺 są groźne nie tylko dla ludzi. Szacuje się, że zginęło około miliarda zwierząt 🐨🦘, a niszczycielski ogień strawił 10 milionów hektarów lasów.🌲🌳
Cały świat zaangażował się w pomoc pokrzywdzonym przez żywioł 🔥 ludziom i zwierzętom. Wolontariusze z naszej szkoły również dołożyli swoją „cegiełkę” w pomaganiu Australii 🇦🇺.
Licealiści postanowili wesprzeć Australię 🇦🇺 poprzez adopcję jednego z misi koala 🐨, które szczególnie ucierpiały w wyniku pożaru. Zaadoptowany mały koala 🐨 💗 został znaleziony wraz z ranną mamą 🐨 💞 przy ruchliwej autostradzie na obrzeżach Port Macquarie. Jego imię to Oxley Twinkles 🐨 chociaż w naszej szkole otrzymał dumne imię Stefan 🐨 💖 (przez niektórych nazywany nawet Stefcio ).
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Wierzymy, że dobro nie zna granic, a nasza działania czynią świat lepszym, nawet na jego drugim końcu. Jesteśmy dumni z Wolontariuszy Garczyńskiego 👏, którzy wykazali się wielkimi sercami. ❤️💞💓💗💖
[tekst: Patrycja Tomaszewska, kl. 3a]

Żłóbek Bożonarodzeniowy

Stało się już tradycją, gdyż od 1️⃣0️⃣ lat młodzież Zespołu Szkół Nr 1 przygotowuje świąteczny wystrój w zbąszyńskim kościele. Tak i na te Święta Żłóbek Bożonarodzeniowy został przez nich przygotowany. Brawo dla nich 👏👏👏❤️

Anioły Garczyńskiego 👼👼👼

Prezentujemy Wam Anioły Garczyńskiego 👼👼 💖Dosłownie i w przenośni:) Wolontariuszki: Selena Soporowska, Monika Hałas, Amelia Połomka, Zuzanna Brudło, Natalia Sołtysik, Gosia Utrata i Maja Jędrasiak 💖💖 przygotowały różnego rodzaju aniołki 👼na kiermasz świąteczny. Był on organizowany w SP przez panią Renatę Śron 💗. Dochód ze sprzedaży aniołków wesprze projekt ” Ocalić od zapomnienia ” – renowacji figury anioła 👼 z Nowego Dworu 💗. Piękne te nasze anioły 👼.

Charytatywny Maraton Fitness

Dnia 1.12.2019r na hali „Zbąszynianka” odbył się charytatywny maraton fitness na rzecz Madzi i Niny. Nie mogło zabraknąć tam wolontariuszy naszego liceum. Hasło przewodnie imprezy brzmiało: „Pokażmy, ze można robić coś dla siebie jednocześnie robiąc coś dla innych”. Celem akcji była zbiórka środków na niezbędne i bardzo kosztowne sprzęty czy rehabilitację dla dziewczynek. Uczestnicy nie tylko pomagali biorąc udział w licytacjach, ale również spędzali aktywnie i przyjemnie czas w miłej atmosferze. Tego typu akcje pokazują na jak rożny sposób można nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Sprawia to nie tylko radość osobom potrzebującym, ale również ludziom o wielkich sercach, którzy bardzo licznie przybyli na wydarzenie.

tekst: Oliwia Śmiałek

aerobik

Ponownie lodówka pełna dobroci

Wolontariusze Szkoły Branżowej i Technikum dołączyli się do zbiórki żywności, którą również przekazali na rzecz społeczności lokalnej w Zbaszyniu.

Zapraszamy do kibicowania

Oto jak Wolontariusze naszej szkoły przygotowują się do kibicowania na piątkowej Gali Piłki Siatkowej:

Lodówka pełna dobra

Wolontariusze Liceum im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu po raz kolejny zorganizowali w swojej szkole zbiórkę żywności, którą przekazali na rzecz społecznej lodówki w Zbąszyniu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkimi sercami i bardzo chętnie angażowali się w tę inicjatywę. Dzięki ich wsparciu lodówka po raz kolejny została wypełniona jedzeniem, które trafi do najbardziej potrzebujących osób w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w pomaganie 😊

Książki dla dzieci

Szkolny Wolontariat zebrał na rzecz dzieci ze SOSW w Zbąszyniu książki, które wzbogacą zbiory biblioteki tej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę 🙂 ❤

Za tych co już odeszli Wam przypominamy…

Za tych co już odeszli Wam przypominamy…

„Bohaterów zapomni szybko świat,

  łzy wylane wysuszy czas

 jeśli pamięć całkiem wyczerpie się w nas…”

W ostatnich dwóch tygodniach października Szkolny Wolontariat zorganizował inicjatywę  „Znicz pamięci”. Współpracowaliśmy  z uczniami Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu  i p. Renatą Śron porządkując ewangelickie cmentarze w Nowym Dworze i Przychodzku.  Uporządkowaliśmy  wspólnie z  uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego i p. Dorotą Zakrzewską lokalne miejsca pamięci. Dziękujemy naszym młodszym kolegom za wspólną pracę i  mile spędzony czas  😀

Dziś zapaliliśmy „Znicz pamięci”  Stefanowi Garczyńskiemu – patronowi naszego liceum i jego rodzinie, których doczesne szczątki spoczywają w podziemiach kolegiaty zbąszyńskiej. Pamiętaliśmy o  tych którzy umierali pod białym orła godłem: powstańcach styczniowych, powstańcach wielkopolskich, żołnierzach  poległych podczas II wojny światowej. Oddaliśmy hołd pomordowanym w obozach koncentracyjnych, Katyniu i Sybirakom. Wspomnieliśmy Jana Pawła II oraz zasłużonych dla naszej społeczności: E. Szczepaniak, A. Woźną i Z. Żołnierkiewicza.  Uporządkowaliśmy też kilka zapomnianych mogił na okolicznych cmentarzach. Łącznie zapłonęło 100 naszych „Zniczy pamięci”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję   🙂  😎

Wyprawka dla Żaka

Jedną z inicjatyw wolontariuszy  zaplanowaną na początek roku szkolnego 2019/2020 tradycyjnie była „Wyprawka dla Żaka” 👩‍🎓👨‍🎓📔📒📚📖. Akcja polegała na zbiórce artykułów oraz przyborów szkolnych 📔📒📚📖🖊🖌🖍✏️. W inicjatywę  zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły. Na zebraniu Wolontariatu podjęliśmy decyzję , że tegoroczna paczka zostanie dostarczona do świetlicy Szkoły Podstawowej  w Zbąszyniu 💗.  I tak też zrobiliśmy 🙂 Nasza niespodzianka  na pewno umili czas dzieciom oczekującym w świetlicach na przybycie rodziców ❤️⌛️. Bardzo dziękujemy Wszystkim za wsparcie ❤️ 🙂

Oliwka Śmiałek kl. 3a

Click here to add your own text