Znicz pamięci

Za tych co już odeszli Wam przypominamy…

„Bohaterów zapomni szybko świat,

  łzy wylane wysuszy czas

 jeśli pamięć całkiem wyczerpie się w nas…”

 

W ostatnich dwóch tygodniach października Szkolny Wolontariat zorganizował akcję  „Znicz pamięci”. Śmiało powiedzieć możemy, że te działania stały się już tradycją w naszej szkole.

Wolontariusze  uporządkowali wspólnie  z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zbąszyniu  i p. Renatą Śron  ewangelickie cmentarze w Nowym Dworze i Przychodzku. Dziękujemy naszym młodszym kolegom za wspólną pracę i mile spędzony czas 💚                                                              

Zapaliliśmy „Znicz pamięci”  Stefanowi Garczyńskiemu – patronowi naszej szkoły i jego rodzinie, których doczesne szczątki spoczywają w podziemiach kolegiaty zbąszyńskiej. Pamiętaliśmy o  tych którzy umierali pod białym orła godłem: powstańcach styczniowych, powstańcach wielkopolskich, żołnierzach  poległych podczas II wojny światowej. Oddaliśmy hołd pomordowanym w obozach koncentracyjnych, Katyniu i Sybirakom. Wspomnieliśmy Jana Pawła II oraz zasłużonych dla naszej społeczności: E. Szczepaniak, A. Woźną i Jancentego Janka.  Uporządkowaliśmy też kilka zapomnianych mogił na okolicznych cmentarzach. Łącznie zapłonęło 70 naszych „Zniczy pamięci”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą inicjatywę 💚

#ZS1Zbąszyń #SzkołaPamięta