Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Nowym Tomyślu

6 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Jego celem było przede wszystkim upamiętnienie 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i kształtowanie postaw patriotycznych, a także prezentacja talentów wokalnych i muzycznych dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 15 wokalistów i instrumentalistów z różnych szkół powiatu nowotomyskiego.

Miło nam poinformować, że wspaniale zaprezentowały się tam uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica Liceum Garczyńskiego, Karolina Torchała, zdobyła II miejsce, natomiast III miejsce przyznano Jagodzie Piechowicz z Technikum Hotelarstwa w Zbąszyniu.

Wszyscy laureaci mieli okazję jeszcze raz zaprezentować się publiczności 15 listopada br. w Nowotomyskim Domu Kultury podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Serdecznie gratulujemy!