100-lecie Odzyskania Niepodległości – wystawy w bibliotece szkolnej

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane dwie wystawy, które dawały nie tylko możliwość podziwiania ciekawych eksponatów książkowych i uzupełnienia wiedzy historyczno-patriotycznej, ale też pozwoliły wykazać się kreatywnością i twórczym zapałem.

Wystawa książek historycznych „Nieskończenie Niepodległa” pokazywała  publikacje o Józefie Piłsudskim, Powstaniu Wielkopolskim i symbolach narodowych. Poprzez prezentację  albumów z różnych okresów, można było zaobserwować,  jak zmieniał się styl pisania o niepodległości, jak i sama forma przekazu.

Druga wystawa –  Wystawa zakładek do książki,  prezentowała zakładki wykonane przez naszych uczniów, a nawiązujące do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szeroki wachlarz technik,  w jakich zostały wykonane,  pokazuje pomysłowość naszych uczniów oraz potwierdza fakt, że tematyka patriotyczna wciąż może być inspiracją do artystycznych działań.