Dzień Zawodowca

W dniu 20.03.2018 roku nasza szkoła wraz z lokalnymi przedsiębiorcami zorganizowała Dzień Zawodowca, który po raz pierwszy w tym roku odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zbąszyniu. Uczniowie naszej gminy, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, mogli zapoznać się z aktualną ofertą szkoły oraz potrzebami rynku pracy.

15 przedsiębiorców zaprezentowało zawody, w których proponowali kształcenie na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką danego zawodu oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy są uczniami lub absolwentami naszej szkoły. Podczas spotkania zaprezentowano również zawód technika ekonomisty jako niezbędny do funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Dzień Zawodowca na stałe wpisał się w tradycję szkoły, dzięki której, mamy nadzieję, wybór zawodu czy szkoły staje się łatwiejszy.