Wielki dzień dla liceum – po 25-ciu latach otrzymujemy sztandar!

Poniedziałek 27 listopada 2107 roku na stałe zapisze się w historii szkoły i miasta… Tego dnia, po 25-ciu latach działalności, Liceum Ogólnokształcące w Zbąszyniu otrzymało wymarzony sztandar!

Na awersie sztandaru widnieje godło naszego kraju, na rewersie – podobizna patrona liceum – Stefana Garczyńskiego.

Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ wszyscy rozumiemy wagę tego symbolu. Na uroczystość nadania szkole sztandaru zaprosiliśmy więc wielu bardzo nam bliskich i ważnych dla nas gości. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w obchodach – to dla nas istotny sygnał, że również dla Państwa zbąszyńskie liceum jest instytucją wartą uwagi i wsparcia.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których przedsięwzięcia tego nie udałoby się zakończyć sukcesem. Sfinansowanie sztandaru umożliwiło nam wsparcie ze strony lokalnych firm, a także osób prywatnych – uczniów, nauczycieli, rodziców uczniów, absolwentów oraz przyjaciół szkoły. Wspólnymi siłami doprowadziliśmy do tego, że zbąszyńskie liceum może się nareszcie poszczycić sztandarem!

Dziś sztandar zajmuje honorowe miejsce w szkole – prezentowany jest w przeszkolonej gablocie przygotowanej dla szkoły przez pana Mariusza Wachońskiego, któremu również serdecznie dziękujemy!