Karolina i Kinga – stypendystkami Prezesa Rady Ministrów

Dnia 30 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przysługuje uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdobyli najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendystami roku szkolnego 2017/2018 zostały Kinga Brumma (kl. III b) oraz Karolina Obst (kl. IV TE). Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, a przewodniczyła jej Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska, która w imieniu Premier Beaty Szydło wręczyła stypendium około 300 uczniom. Przytaczając jej słowa: „Tytuł stypendysty Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jednym z najwyższych oznaczeniem rangi państwowej, jakie może otrzymać uczeń na tym etapie kształcenia”. Dziewczyny zapracowały na ten zaszczyt całoroczną ciężką pracą i wkładem włożonym w reprezentowanie szkoły.