,

Spotkanie z Kresowianami

Pielęgnowanie historii oraz wzbogacanie wiedzy o kraju jest bardzo ważne dla każdego. Kilkuletnią już tradycją jest organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu „Spotkanie z Kresowianami”. Odbyło się ono również w tym roku. 13 listopada pani Magdalena Cieślak wybrała się wraz z pięcioma wolontariuszami do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, by wraz z uczniami tamtejszej szkoły uczestniczyć w obchodzeniu Święta Niepodległości.

Program przygotowany przez wychowanków szkoły pod opieką pani Doroty Zakrzewskiej pozwolił przypomnieć nam historię Polski oraz jej drogę do odzyskania Niepodległości. Wzbogacony o występy dzieci i pieśni patriotyczne na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. W śpiewaniu pomagali również zaproszeni goście. Również nasze dziewczyny: Aleksandra Kromska, Malwina Kitta, Maja Białas i Natalia Mikołajczyk mogły wykazać się i zaśpiewać piosenki patriotyczne, przy akompaniamencie Kacpra Pawelskiego. Mogliśmy usłyszeć „Białe Róże”, „Miejcie nadzieję” oraz „Ten Kraj”. Dziewczyny tak bardzo zachwyciły publiczność, że zostały poproszone o bis. Wysłuchaliśmy także wykładu pana Olgierda Homicza.

Po występie udaliśmy się na mały poczęstunek, podczas którego mogliśmy porozmawiać z dziećmi oraz zaproszonymi gośćmi. Na końcu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Bardzo dziękujemy wychowawcom i uczniom SOSW za zaproszenie nas i mile spędzony czas J

tekst: Aleksandra Kromska kl. III a