,

Udział kl. 1 TR w konferencji „Rachunkowość warta poznania”

25 maja, w ramach działalności Biura Karier, klasa pierwsza Technikum Rachunkowości wzięła udział w konferencji organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu KONTO oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział w Poznaniu: „Rachunkowość warta poznania”. Uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów prowadzonych przez partnerów firm oraz studentów z innych uczelni ekonomicznych. Z prelekcji przedstawiciela KIDP Filipa Siwka dowiedzieliśmy się jaka jest perspektywa rozwoju zawodowego doradcy podatkowego także w dziedzinie rachunkowości, jak zostać doradca podatkowym oraz jakie on posiada uprawnienia. Firma Karpiński Rosa Sp. z o.o. opowiedziała o zawodzie biegłego rewidenta, o oszustwach w korporacjach oraz ich konsekwencjach. Po wykładzie przeprowadzono test wiedzy, w którym nasze uczennice Zosia Pluskota i Marta Piszczek zdobyły wyróżnienie i nagrody. Gratulujemy! To był bardzo wartościowy wyjazd. Liczymy na dalszą współpracę z kołem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego i Stowarzyszeniem Księgowych oddział w Poznaniu.