DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

W kwietniu 2023r. odbyła się w naszej szkole akcja prozdrowotna w ramach Światowego Dnia Zdrowia. W budynku Liceum uczniowie mogli poddać się wielu badaniom i sprawdzić stan swojego zdrowia, a także sprawdzić swoją wiedzę nt. resuscytacji. Każdy uczestnik badania otrzymywał owocową przekąskę lub napój, a troje uczniów z najlepszymi wynikami badań w Liceum uzyskali nagrody za zdrowe podejście do życia.

Na holu szkoły w ramach promocji „zdrowego drugiego śniadanka” uczniowie wspólnie mogli spożyć zdrowe śniadanie oraz porozmawiać nt. zdrowego stylu życia.

W bibliotece szkolnej budynku B uczniowie mogli poddać się kontroli wagi ciała, pomiaru ciśnienia krwi, skorzystać z porad szkolnej pielęgniarki. Pobrać ulotki z profilaktyki zdrowia. Na boisku szkolnym czekały na uczniów zabawy ruchowe, tj.: hula-hop, skakanka, podbijanie piłeczką do ping – ponga, gra w gumę i „chłopa”. Na uczniów również czekały smaczne owocowe przekąski i napoje.

W obu budynkach uczniowie mogli również podejść do rozwiązania konkursu nt. zdrowia i uzależnień. Zwycięzcom w obu budynkach zostały przyznane nagrody niespodzianki.

Wszystkie owocowe przekąski, napoje oraz nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Zbąszyń. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zachęcamy do kolejnych aktywności.