Gość w Biurze Karier

We wtorek, 11 października, w ramach działalności Biura Karier liceum odwiedziła absolwentka Żaneta Prętka.

Szkołę ukończyła w 2016 roku, po maturze rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i tam uzyskała tytuł licencjata położnictwa.

Następnie rozpoczęła pracę w szpitalu Świętej Rodziny na oddziale patologii ciąży i oddziale położniczym jednocześnie kontynuując naukę na Uniwersytecie. Po dwóch latach uzyskała tytuł magistra położnictwa. Pracowała również w Centrum Medycznym w Poznaniu, a aktualnie pracuje w Sulechowie na oddziale neonatologicznym.

Pani Żaneta z wielką pasją opowiedziała o swojej pracy, którą bardzo kocha i gdyby miała jeszcze raz wybierać – to wybrałaby tą samą drogę i ten sam zawód. Opowiadanie naszego gościa zachęciło młodzież do przemyśleń, których efektem były bardzo dociekliwe i interesujące pytania. Oczywiście na wszystkie Pani Żaneta z zaangażowaniem i przyjemnością odpowiedziała.