U strażaków w Nowym Tomyślu

Byliśmy u strażaków w Nowym Tomyślu.

18 marca br. uczniowie klasy 1c i 2c o profilu bezpieczeństwo publiczne zwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Na miejscu wszystkich powitał dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej kpt. Damian Żukrowski, który później opowiedział drogę do tego, aby zdobyć zawód strażaka. Następnie strażacy zaprezentowali sprzęt, który używają do działań ratowniczo – gaśniczych znajdujący się na samochodach. Była też możliwość poznania zastosowania podnośnika hydraulicznego, potocznie nazywanego drabiną. W PSP w Nowym Tomyślu pracuje trzech absolwentów naszego liceum: Łukasz Chwałkowski, Filip Kropp i Filip Nowicki. Ten ostatni dokonywał prezentacji sprzętu, co było bardzo sympatyczne. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, gdzie znajdują się dawne, stare pojazdy pożarnicze, sikawki konne, stary sprzęt do gaszenia pożarów. Było bardzo miło i sympatycznie, do tego dopisywała słoneczna pogoda. Opiekunami wycieczki była pani Katarzyna Bajsztok, wychowawczyni 1c, pan Witold Silski, wychowawca 2c i pan Zdzisław Prętki.