Październik -Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach MMBS odbyło się szereg działań mających na celu promocję biblioteki szkolnej, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,  a także podnoszenie poziomu czytelnictwa  w naszej szkole.

1. W tym roku hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych były „Baśnie i legendy z całego świata” („Fairy Tales and Folk Tales around the World”).

Z tej okazji przygotowano w naszych bibliotekach szkolnych wystawy książek z baśniami tybetańskimi, greckimi, kameruńskimi, chińskimi, rosyjskimi czy angielskimi, a także z baśniami i legendami Regionu Kozła.

1. „To się czyta!”

W holu szkoły pojawiły się krótkie recenzje  książek najchętniej czytanych przez młodzież szkolną.

Uczniowie zachęcali w nich swoich rówieśników do przeczytania różnorodnych książek (młodzieżowych, obyczajowych, sensacyjnych, kryminalnych   oraz  fantasy) .

1. „Książka w chmurze”

Przygotowano kartki z  wydrukowanymi cytatami z wybranych książek – zdaniami, które na zawsze zapisały się  w pamięci czytelników.

1. Wystawa książek o tematyce żydowskiej –  „Wszyscy braćmi być powinni”

W związku z obchodami 83. rocznicy Polenaktion – deportacji polskich Żydów z terenów  III Rzeszy do Polski przygotowana została wystawa książek związanych z tym wydarzeniem. Na wystawie znalazły się także książki upamiętniające prześladowanie ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej.

1. Akcja fotograficzna  „Zabierz książkę na spacer”
    Zdjęcia wykonali uczniowie z klasy: 1ab, 2ab, 2bb, 3cbp Szkoły Branżowej.

1. Wykonanie ilustracji do wybranej legendy z książki „BIAŁA DAMA Z PEKIEM KLUCZY. 111 PODAŃ I LEGEND REGIONU KOZŁA”.
    Nagrodę zdobył Karol Piszczek z klasy 1bb, ilustrując legendę „ Diabeł i czarownica”, a za prawidłowe odgadnięcie pseudonimów polskich pisarzy Ewa Piątek z tej samej klasy.

1. Wystawa książek, które na co dzień nie są dostępne dla uczniów, a zaciekawiają swoim rozmiarem i wyglądem.

Zapraszamy do foto-relacji z przeprowadzonych akcji czytelniczych