Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku zorganizowano w bibliotece Liceum im. Stefana Garczyńskiego szereg działań propagujących czytelnictwo.

Przygotowane zostały dwie wystawy książek:

1. Książki , które polecają nasi nauczyciele
  2. Wystawa książek Olgi Tokarczuk

28 i 31 października odbyła się akcja promująca czytelnictwo dla przyjemności, czyli booktalking. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki  nie będące jednak jej streszczeniem ani recenzją, ale raczej uwypukleniem jej najbardziej interesujących fragmentów.

To również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książki i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Uczniowie, biorący udział w tej akcji zachęcali do sięgania po różnego rodzaju literaturę. Wśród prezentowanych książek znalazły się m. in. takie pozycje jak:

1. Heather Morris – Tatuażysta z Auschwitz
  2. Dmitry Glukhovsky –Metro 2033
  3. Veronica Roth – Niezgodna
  4. Rafał Ohme – Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu
  5. Melissa Darwood – Luonto
  6. Katarzyna Puzyńska – Trzydziesta pierwsza
  7. Anthony Horowitz – Dom jedwabny
  8. Marcus Zusak –Złodziejka książek
  9. Stephen King – Blaze
  10. Ransom Riggs– Osobliwy dom pani Peregrine
  11. Abbi Glines – Przypadkowe szczęście
  12. Kristina Ohlsson – Kamienne anioły
  13. John Green – Gwiazd naszych wina
  14. Mark Helprin – Zimowa opowieść

Należy dodać, że booktalking, który odbywał się w naszej szkole już po raz piąty, z pewnością sprzyja szerzeniu wiedzy o ciekawych książkach i przyczyni się do wzrostu czytelnictwa uczniów  naszej szkoły.