Gra miejska „Zbąszyńska Niepodległa”

Dnia 31 sierpnia, dla umilenia jednego z ostatnich dni wakacji, została zorganizowana czwarta edycja gry miejskiej „Zbąszyńska Niepodległa”. Na ten jeden dzień nasze piękne miasto przeniosło się do roku 1939. Żołnierze patrolowali teren, sanitariuszki opatrywały rannych, wokoło rozlegały się strzały a po ulicach biegały drużyny, usiłujące uzbierać jak największą liczbę punktów. Rywalizacji podjęli się również przedstawiciele naszego Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Uczestnicy gry przeszli wiele zabawnych konkurencji, w których musieli wykazać się wiedzą, odpowiadając na ciekawe pytania
historyczne, sprawnością fizyczną czołgając się po polu przeszkód, talentem, śpiewając piosenki, sprytem przekazując sobie informacje za pomocą alfabetu morsa, oraz wdziękiem osobistym umykając stróżującym żołnierzom. Podczas tego zadbali również o oryginalny, typowy dla przedwojennych czasów strój, który choć nieco utrudniał wykonywanie niektórych zadań, urzekał wszystkich swoją niepowtarzalnością.

Po przejściu każdego z dziewięciu zadań były przyznawane punkty, w zależności od jakości wykonania. Dodatkowo przy wszystkich stacjach ukryte zostały litery, które trzeba było odszukać, po czym na dziesiątej stacji ułożyć z nich hasło. Podczas trwania gry oczywiście nie obyło się bez śmiechu,
emocji i wielu przygód. Uczestnicy poznali swoje słabości ale też odkryli swe nowe, dotąd nieznane umiejętności. Ten piękny dzień z pewnością zbliżył nas do siebie i zostanie nam w pamięci na długo.

Z przyjemnością informujemy również, że drużyna „Samodzielna Grupa Operacyjna Zbąszyń” zajęła drugie miejsce natomiast drużyna „Młode Polki”
trzecie. Są to oczywiście reprezentanci naszego Liceum Garczyńskiego, którym serdecznie gratulujemy!
Do zobaczenia w przyszłym roku

tekst Selena Soporowska