Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 💖🎉

W środę, 19 czerwca, w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 💖🎉. Tym razem była ona jednak jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ połączona była z pożegnaniem absolwentów, którzy w tym roku zakończyli swą edukację w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Swą obecnością na tym ważnym wydarzeniu zaszczyciło nas wiele zacnych osobistości 🧐👥, między innymi sekretarz Gminy i Miasta Zbąszyń, pan Marcin Hofman, właściciel firmy „Kwaśnik SKPD”, pan Szymon Kwaśnik, przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu, pan Janusz Kozłowicz, Podinspektor Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu, pan Dariusz Kolanko, reprezentantka Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, pani Daria Klorek, kierownik Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, pani Anita Rucioch-Gołek oraz przede wszystkim dyrekcja, grono pedagogiczne, absolwenci i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. To właśnie dla nich ten dzień był najbardziej znaczący 🥳.

Uczniowie, którzy w tym roku uzyskali wyróżniające wyniki w nauce, otrzymali nagrody 🎁📖 wraz z podziękowaniami, od swoich wychowawców oraz dyrektorów szkoły, natomiast ich rodzice, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do sukcesów swoich dzieci, otrzymali listy gratulacyjne. Za to pięciorgu uczniom, którzy uzyskali najbardziej imponujące wyniki w nauce 👏🔥, Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu postanowiła przyznać stypendia. Wśród nich znalazła się również Patrycja Tomaszewka, której średnia na koniec roku wnosiła równe 6.0 👏🔥👏🔥!

Jednakże nie tylko wysokie oceny zostały nagrodzone. Jak wiadomo nasza szkoła nie jest jedynie miejscem do nauki, ale też miejscem gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i pokazywać światu swe talenty, oraz piękne dusze. Dlatego nagrody 🎁🎁 zostały przyznane  również uczniom, którzy rozwijali własne zamiłowania biorąc udział w konkursach przedmiotowych, opanowali trudną sztukę przedstawiania innym swoich racji udzielając się w szkolnym klubie debat oksfordzkich, w szczególny sposób prezentowali swoje artystyczne umiejętności 👩‍🎤👨‍🎤, czerpali przyjemność z pomagania innym uczestnicząc w akcjach szkolnego wolontariatu ❤️💖, promowali czytelnictwo 📖 czy też osiągali sukcesy sportowe ⚽️🏆.

Oczywiście nie zapomniano o tych, którzy dbali o to, by szkoła była miejscem przyjaznym dla wszystkich i sprzyjała uczniom pod każdym względem. Nagrody zostały więc przyznane także tym, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkoły, aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim, dbali o sprawny przebieg informacji i o to, by przerwy między lekcjami były jeszcze przyjemniejsze, udzielając się w szkolnym radiu. Dzięki takim działaniom aż jedna uczennica uzyskała w tym roku 100% frekwencji 👏🔥👏🔥, za co również dostała nagrodę. Poza nagrodami zostały też wręczone dyplomy technika 👏🎉 oraz świadectwa ukończenia szkoły 👏🎉.

Na zakończenie uroczystości szkolna grupa artystyczna przygotowała piosenkę „Autostop” 🚗🚙 przesiąkniętą esencją nadchodzących wakacji.

Jak można sobie wyobrazić, pracy przy przygotowaniu tak dużej uroczystości był ogrom. Jak co roku, tradycyjnie zajęła się tym klasa 1a, która zadbała by tego dnia wszystko poszło idealnie, za co serdecznie jej dziękujemy 👏🔥! Całą imprezę poprowadzili Selena Soporowska ❤️ i Dawid Stachowiak ❤️.

Był to dzień niezwykły, który z pewnością na długo zostanie zapamiętany. Dzień pożegnań. Na zawsze pożegnaliśmy absolwentów z naszej szkoły 😭😭, mamy jednak przekonanie, że absolwenci ze swoich serc, naszej szkoły nie pożegnają nigdy. Poza tegorocznymi absolwentami z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu odchodzi również wspaniały nauczyciel angielskiego, pan Rafał Bryks 😭😭😭😭. Klasa 2c, której był wychowawcą uroczyście go pożegnała. Oczywiście nie obyło się bez łez 😭😭😭😭 i goryczy.

Panu Rafałowi i wszystkim absolwentom życzymy wielu radości, już poza naszą szkołą, natomiast z pozostałymi uczniami i nauczycielami widzimy się już 1 września! Życzymy wspaniałych wakacji 🚘🏍🚂🚉✈️🚀🛶🚢🗺🗽🎡⛲️🏖🏝🏔🏕💞☀️🍉🍦🥤💝!