Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym okresie kładzie się szczególny nacisk na promocje zdrowego stylu życia oraz na motywację młodych ludzi do podejmowania zachowań, które sprzyjają zdrowiu.

Hasło tegorocznego Dnia Zdrowia: „Uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej

Głównym założeniem jest skupienie uwagi na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, które obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.
Emilia i Alicja z klasy II b przygotowały okolicznościową gazetkę, a Zuzia i Wanessa Krzyżówkę na Dzień Zdrowia z nagrodami. Wiele pytań dotyczyło szeroko rozumianej profilaktyki.

Spośród  ok. 50 osób, które podjęło trud rozwiązania krzyżówki 16 osób wypełniło ją bezbłędnie. Wśród nich rozlosowano nagrody ufundowane przez Burmistrza Zbąszynia. Szczęście uśmiechnęło się w losowaniu do Gabriela Piotrowskiego  z III c, Roksany Grelak  z III c, Julii Bedły z III c, Julii Stanickiej z II c oraz Alicji Rzepy  z II b.

Gratuluję nagrodzonym, dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom, które przygotowały Dzień Zdrowia.

J. Jankowiak