DNI AKADEMICKIE NA WYDZIALE BIOLOGII UAM W POZNANIU

Dnia 11 lutego 2019  klasa  II b  przyrodniczo-medyczna  wzięła udział w Dniach Akademickich na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Dni Akademickie to zajęcia organizowane dla uczniów szkół objętych patronatem uczelni.

Na początek zaproszono nas do auli, gdzie powitała nas Pani Dziekan i wysłuchaliśmy wykładu  na temat mitochondrium.

Po wykładzie w mniejszych grupach uczestniczyliśmy z zajęciach warsztatowych z różnych dziedzin biologii. Były to zajęcia dotyczące glonów, fotosyntezy, fizjologii serca, antropologii, zachowań ssaków naczelnych czy zbiorów przyrodniczych.

Wyjazd zdecydowanie przybliżył  licealistom realia studiowania biologii i był okazją do pogłębienia swej wiedzy.

Przejazd uczniów został dofinansowany ze środków projektu Klasy Akademickie CSW 2020.

J. Jankowiak