Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Uczniowie I i IV klasy technikum ekonomicznego wzięli  udział w olimpiadzie zorganizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem olimpiady było  upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Organizatorem olimpiady był Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, współorganizatorami − szkoły ponadgimnazjalne biorące udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zachętą do przystąpienia do tego projektu może być także wyróżnienie „Lekcji z ZUS”, czyli przyznanie Certyfikatu Zasługi w Konkursie Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego „Dobre praktyki dla Europy 2016”.

Przystępując do projektu „Lekcje z ZUS”, otworzyliśmy uczniom drzwi do wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która pozwoli im na podejmowanie samodzielnych, świadomych decyzji po wejściu na rynek pracy.

Po zakończeniu projektu młodzież wzięła udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pierwszy etap – szkolny polegał na rozwiązaniu testu. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie: Maksymilian Wojtkowiak, Paweł Podpieniak oraz Weronika Dorożała.

 

Olimpiada o ubezpieczeniach-zdjęcie