,

Policjantka w Liceum Garczyńskiego :)

Tym razem gość Biura Karier przyszedł na spotkanie w mundurze policyjnym. Zaproszenie przyjęła absolwenta naszego liceum – Aleksandra Jańczak. Aktualnie pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz studiuje na kierunku administracji w WSPiA w Nowym Tomyślu.

Służbę w policji wybrała nieprzypadkowo, bowiem już w liceum, rozszerzając przedmiot wiedzy o społeczeństwie planowała pracę w tym zawodzie. Weryfikacje do szkoły policyjnej przeszła pomyślnie za pierwszym podejściem, następnie rozpoczęła szkolenie w Pile. Wybór okazał się trafiony. Praca w policji sprawia Oli wiele satysfakcji, dlatego stara się doskonalić swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych szkoleniach.
Uczniowie klas bezpieczeństwa publicznego bardzo dziękują za przekazanie licznych i cennych wskazówek, które pomogą im podjąć decyzję o wyborze zawodu policjanta oraz ułatwią przejść weryfikację do tej służby.