99. rocznica powrotu Zbąszynia do Macierzy

17 stycznia  mieszkańcy Zbąszynia godnie uczcili 99. rocznicę powrotu naszego miasta do Macierzy 💗.

W Perzynach została odsłonięta tablica z nazwiskami wszystkich powstańców pochodzących z tej wioski, którzy walczyli w Powstaniu Wielkopolskim 💝. Tablica ta została ufundowana przez pana Maksymiliana Michalczaka, którego ojciec  brał czynny udział w walkach powstańczych.

Wieczorem w Filharmonii Folkloru odbyła się dalsza część obchodów. W pierwszej części wystąpił Zespół  „Pauza”, który wykonał kilka piosenek patriotycznych 💞. Następnie troje mieszkańców Zbąszynia otrzymało odznaczenia Zasłużeni dla Historii.  💗💪  Dla uczczenia tego święta został przygotowany przez młodzież naszego liceum uroczysty koncert 💖. W programie przedstawiono dramatyczne momenty z historii Polski, zaprezentowano wiersze patriotyczne, a całość uzupełniały piękne pieśni patriotyczne 💪🔥😎. Te artystyczne refleksje o niepodległościowych dążeniach Polaków, w tym mieszkańców naszej gminy, a także o wartości wolności została ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność.