INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH 2018

20.09.2018 roku na terenie campingu „Pod Basztą” nad zbąszyńskim jeziorem Błędno odbyło się tradycyjne już spotkanie integracyjne. Miało ono na celu zapoznanie się ze sobą nowych uczniów klas pierwszych liceum Garczyńskiego.

Impreza rozpoczęta została krótką międzyklasową zabawą zapoznawczą. Uczestnicy podzielili się na grupy według miesiąca własnego urodzenia, po czym zapoznawali się nawzajem. Następnie odbył się konkurs, w którym startowali przedstawiciele trzech klas. Polegał on na grupowym nabieraniu wody z jeziora w jednorazowe kubeczki, oraz biegu z nimi do pięciolitrowych butelek, które trzeba było wypełniać ową cieczą. Wygrała drużyna 1c, ponieważ w określonym terminie zebrała najwięcej wody. Drugą konkurencją był mecz siatkówki, w którym sędziował nasz znakomity i niezastąpiony nauczyciel biologii oraz chemii, pan Jarosław Jankowiak. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z niezwykłą zaciętością, oddaniem, zaangażowaniem oraz poświęceniem rywalizowali o wygraną. Emocji było co niemiara, każdy marzył o wygranej i starał się z całych swoich sił o wywalczenie sukcesu swojej drużyny. Ostatecznie zwyciężyła klasa 1b. Trzecią, ostatnią konkurencją natomiast okazał się test wiedzy o szkole. Brało w nim udział po dwóch przedstawicieli każdej z klas. Pytania były trudne, podchwytliwe, czasami zabawne, typu: „Jakim samochodem jeździ dyrektor szkoły?”. Tym razem jednak tryumf odniosła reprezentacja 1a, wykazując się znakomitą spostrzegawczością i inteligencją. W ten oto sposób okazało się, że każda z klas pierwszych jest w czymś dobra, każda się starała i każda tego dnia odniosła sukces w innej dziedzinie. Połączył je duch rywalizacji, zabawa, wspólny śmiech, wspólne emocje, a w międzyczasie wspólne jedzenie grillowanych kiełbasek.

W malowniczym miejscu, na łonie natury miało miejsce wspaniałe wydarzenie, które pozwoliło przełamać pierwsze lody i z pewnością będzie przez nas zapamiętane przez długi czas.

Selena Saporowska kl. I a