Światowy Dzień Zdrowia w Liceum Garczyńskiego

Hasło tegorocznego Dnia Zdrowia: „Zdrowie dla wszystkich”

Przesłania Światowego Dnia Zdrowia:

  • Powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie.
  • Nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami.
  • Powszechna opieka zdrowotna jest kluczem do zdrowia i dobrostanu ludzi i narodów.

Klaudia, Karolina, Martyna, Natalia, Oliwia i Wiktoria z klasy II b przygotowały okolicznościową gazetkę, Krzyżówkę na Dzień Zdrowia oraz konkurs z nagrodami. Wiele pytań dotyczyło szeroko rozumianej profilaktyki.

Spośród  22 osób, które bezbłędnie wypełniły krzyżówkę rozlosowano nagrody ufundowane przez Burmistrza Zbąszynia. Szczęście uśmiechnęło się w losowaniu do Ani Sławnej z III b, Wiktora Maćkowskiego z III b, Adriana Kozłowicza z II b oraz Roberta Bielaszewskiego z II a.

Gratuluję nagrodzonym, dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom, które przygotowały Dzień Zdrowia.

Dbajmy o zdrowie każdego dnia, nie tylko w Dniu Zdrowia.

J. Jankowiak