,

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę

Dla większości dzieci w Polsce  zimowe dni oznaczają zabawę w śniegu, lepienie bałwana i zapach gorącej czekolady. Niestety rzeczywistość jest inna dla najmłodszych dzieci z Syrii, gdzie  od 6 lat toczy się wojna.

Wolontariusze z naszej szkoły uważają, że  każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w projekt edukacyjny UNICEF – „ Pomóżmy dzieciom  z Syrii przetrwać zimę.”

Monika Rojek (kl. IIIa), Agnieszka Bryza i Jagoda Piter (kl. IIIc) przygotowały zajęcia edukacyjne ukazujące w jaki sposób wojna  wpływa  na życie dzieci. Na zakończenie spotkania mogliśmy pozostawić serduszko  z  odcisków palców na specjalnie przygotowanym plakacie. Takie same zajęcia pod opieką pani Magdaleny Szulc odbyły się także w budynku ‘B”.

Dzięki zaangażowaniu społeczności naszej szkoły zebraliśmy  razem 346 zł, które przekazaliśmy na rzecz UNICEF. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy

Agnieszka Bryza kl. IIIc