26. Finał WOŚP

26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W Zbąszyniu miał on miejsce w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Po raz kolejny wydarzenie to miało ciepły odzew ze strony mieszkańców. Zbąszyński finał otworzyli strażacy z OSP Zbąszyń, którzy pokazali nam jak dokonać pierwszej pomocy. Następnie zatańczyły dla nas zespoły dziecięce, chiliderki oraz uczennice technikum w Zbąszyniu. Zaśpiewali dla nas „Pastuszkowi Grocze” oraz trio Ola, Kuba i Grzegorz. Świetnie bawiliśmy się również podczas koncertów zespołów Dÿfer, wRyło i 3SW. W przerwach między występami konferansjerzy – w osobie Krystiana Rychłego (absolwenta naszego liceum) oraz Honoraty Ratajczak (obecnej przewodniczącej samorządu Uczniowskiego w liceum) – licytowali ponad 100 przedmiotów. W międzyczasie na dzieciaki czekały dmuchańce, ale można było sobie również zrobić zdjęcie w fotobudce. Jak na sportowy Zbąszyń nie mogło zabraknąć (O)Błędnego Biegu wokół jeziora razem z biegaczami z klubu „Łabędź”. Na ulice Zbąszynia wyszło ponad 140 wolontariuszy czyli uczniów z liceum, technikum, zawodówki ze Zbąszynia oraz gimnazjum z Chrośnicy. Dzięki wytrwałości wolontariuszy oraz zaciekłym licytacjom udało się pobić zeszłoroczny rekord, a zebrana suma w gminie Zbąszyń wyniosła 42 119,94 zł.