Kodowanie na dywanie

Uczniowie naszego LO nie śpią po lekcjach 😉 W poniedziałek 20 listopada o 16:30 Milena i Patryk wraz z opiekunką – panią Pauliną Chłopkowską pędzili do Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, by tam poprowadzić nietypowe warsztaty. Ich celem było zapoznanie uczniów szkoły podstawowej z nowymi możliwościami robotyki.
Grupa docelowa to nie świeżaki, bo mieliśmy przyjemność pracować z nimi już w ubiegłym roku szkolnym. Roboty i ich programowanie to więc dla nich nie pierwszyzna, jednak tym razem przyszedł czas na bardziej skomplikowane zadanie niż ostatnio… Swojego robota mieli zaprogramować tak, by namalował… bałwana. Mimo trudności, po kilku próbach każdej grupie udało się przygotować wyjątkowy obraz.

Zobaczcie sami, jakie rysunki stworzyły na ich polecenie roboty!

Program realizowany jest dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu w projekcie „Link do Przyszłości”.