Wyjazd maturzystów, tuż przed egzaminami, na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. W tym roku absolwentom i ich wychowawcom dopisały nie tylko dobre nastroje i optymizm, ale również pogoda. Duchowym przewodnikiem młodzieży był ksiądz Radosław Ślendak.
Ostatnie klasy szkoły ponadgimnazjalnej to czas przygotowywania się młodzieży do wejścia na rynek pracy. Wielu z Was poszukuje lub ma za sobą pierwsze doświadczenia wakacyjnej pracy, również za granicą. Czy jesteś pewien, że zaproponowana Ci oferta pracy przez osobę roztaczającą przed Tobą wizję wspaniałych zarobków w Irlandii czy we Włoszech, bez podania rzetelnych informacji jest bezpieczna? Co powinno Cię zaniepokoić i włączyć Twoją czujność? Czy wiesz, jak sprawdzić pracodawcę, aby wykluczyć, czy nie jest przypadkiem przestępcą czerpiącym zyski z handlu ludźmi?
Na te pytania odpowiedzieli mł. asp. Anna Urbaniak oraz st. sierż. Mateusz Poprawski, specjaliści z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Niech obejrzany materiał filmowy poparty prelekcją prowadzących pozwoli Wam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Patrycja Walenczak
DZIEŃ OTWARTYCH ZAJĘĆ 24 MARCA
DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ZBĄSZYNIU
LEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH OD 8:55 d0 14:25
ZAPRASZAMY !!!
W sobotę, 25 lutego 2017 r., w hali sportowej „Zbąszynianka” odbyła się gala podsumowująca XXXVIII Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2016.
Kamil Dąbrowski uczeń czwartej klasy technikum zajął 9 miejsce w ogólnej klasyfikacji.
To ogromny zaszczyt dla naszej szkoły.
W poniedziałek 6 marca odbyło się spotkanie z panią Marią Homan i panem Bogusławem Ziętarskim, wolontariuszami Drużyny Szpiku z Nowego Tomyśla.
Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka oraz uświadomienie jak poważnym problemem jest brak dawców szpików dla osób chorujących na białaczkę, dla których przeszczep od niespokrewnionego dawcy jat jedynym ratunkiem i szansą na zdrowe życie.
1 MARCA ZOSTAŁ USTANOWIONY NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. TEGO DNIA WSPOMINAMY TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY DO KOŃCA WALCZYLI O POLSKĘ WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ.
NIE POGODZILI SIĘ Z SYTUACJĄ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ, W WYNIKU KTÓREJ NASZA OJCZYZNA ZNALAZŁA SIĘ W DOMINACJI ZSRR. SKATOWANI I UŚMIERCENI PRZEZ KOMUNISTYCZNYCH KATÓW.
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZCILI UROCZYSTYM APELEM PAMIĘĆ POMORDOWANYCH I TYCH, KTÓRZY PRZEŻYLI TAMTE DNI.
Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego realizuje projektu edukacyjnego „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny!”. Celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat wpływu narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Ww. projekt stanowi część programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pt. „Dopalacze niszczą życie”.
W ramach ww. programów przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zorganizowali szkolenie dla młodzieży szkoły ponadgimnazjalnej. Ww. szkolenie odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Zbąszyniu.
Uczestnicy szkolenia wysłuchali wykładu na temat zagrożeń zdrowotnych oraz konsekwencji prawnych związanych z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych, a następnie wzięli udział w warsztatach „Smak życia – czyli debata o dopalaczach”