Festiwal Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej

 

8 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III i IV Technikum Ekonomicznego wraz  z nauczycielami Markiem Kłosiakiem i Renatą Śliwą uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach

1.(Nie) racjonalny mózg − kto podejmuje za nas decyzje?

2.Mądrzejszy od Google. Jak wyszukiwać i weryfikować wiedzę w Internecie?  

Pierwszy wykład prowadziła Karolina Oleksa − wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej, prowadząca przedmioty na kierunku Psychologia w biznesie. Psychologia na tym kierunku łączy wiedzę dotyczącą psychiki i zachowań człowieka z praktyczną wiedzą ekonomiczną. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego często nieświadomie zapamiętuje się hasła reklamowe, gdy ma się dobry humor. Komu szybciej pomożemy, przyjacielowi czy osobie, wobec której mamy dług.

Drugi wykład prowadził Bartłomiej Majchrzak – wykładowca związany z branżą konsultingu prawniczego, menadżer na kierunku Prawo w biznesie. Większość  z nas zdaje sobie sprawę, że niewielkie okno na stronie głównej Google to coś więcej niż tylko miejsce wpisywania różnych słów kluczowych. Podczas wykładu przedstawione zostały niektóre operatory, które są najbardziej atrakcyjne i przydatne, bo gwarantują bardziej szczegółowe wyniki wyszukiwania.

20161208_085953 (Kopiowanie) (2)  20161208_090058 (Kopiowanie)   20161208_105836 (Kopiowanie) (1)   20161208_123207 (Kopiowanie) (2)

Renata Śliwa