Staż uczniów OSZ Werder w partnerskiej szkole w Zbąszyniu.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015-2016 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Zbąszyniu i Oberstufeuzentrum  Werder odbyli praktyki zawodowe w zakładach rzemieślniczych w Zbąszyniu. Organizatorem stażu był dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Zbąszyniu pan Marek Furman. Rozpoczęcie i inauguracja projektu miała miejsce w dniu 20 czerwca i oficjalnie dokonał jego Starosta Powiatu Nowotomyskiego pan Ireneusz Kozecki. W trakcie 5-dniowej wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach w firmie pana Szymona Kwaśnika, w firmie BS Elektro-Motor M. Adamczak i J. Karcz oraz  salonie fryzjerskim Margareta. Podczas pobytu młodzież z Niemiec wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Zbąszyniu zwiedziła Zieloną Górę, Browary Lecha w Poznaniu, Międzyrzecki Rejon Umocnień, Parowozownie w Wolsztynie, jak również uczestniczyła w wielu ciekawych wycieczkach pieszych  i rowerowych. Te  wspólnie spędzone dni pozwoliły na poznanie systemu kształcenia zawodowego na terenie Polski, udział  w ciekawych zajęciach, jak również poprawę komunikacji językowej. W trakcie realizacji stażu młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem dużych zakładów pracy takich jak Zakłady Mięsne ZYGUŁA, AESCULAP CHIFA Sp. z o.o., BMW Pawelec, Ikea Industry. W całym wydarzeniu brał również  udział  Wicestarosta Powiatu Nowotomyskiego pan Tomasz Kuczyński oraz Kierownik Wydziału Oświaty pan Marek Nyćkowiak.

Realizacja tego projektu była możliwa tylko dzięki 100% sfinansowaniu przez Starostwo Nowotomyskie.

received_297405340598558  received_297405563931869  20160621_103754  20160621_114329