Koniec projektu sportowego „Łączy nas siatkówka”

Zakończyliśmy projekt sportowy „ Łączy nas siatkówka” . Ostatnim akordem był mecz rewanżowy z Technikum Gastronomicznym z Gorzowa Wlkp. w hali sportowej Zbąszynianka. Przegraliśmy w setach 3 do 1. Jednak to nie było najważniejsze, bo liczyła się dobra zabawa.

Nasz projekt  był skierowany  przede wszystkim do uczennic lubiących grać  w siatkówkę, chcących  rozwijać swoje uzdolnienia sportowe. Spotykaliśmy się na zajęciach  raz w tygodniu. W wyniku uczynionych postępów, postanowiliśmy  uatrakcyjnić naszą formę zajęć. Siatkówka miała dla nas stać się czymś więcej, jak tylko rywalizacją sportową. Ustaliliśmy, że będziemy spotykać się z rówieśnikami z różnych szkół, poznawać nowych ludzi, odwiedzać nowe miejsca. W ramach projektu, który rozpoczęliśmy w miesiącu listopadzie, rozegraliśmy mecze z Zespołem Szkół Nr  2 z Nowego Tomyśla, z Zespołem Szkół Nr 1 ze Zbąszynia oraz  Technikum Gastronomicznym z Gorzowa Wlkp. Odwiedziliśmy szkołę partnerską w Werder (Niemcy). Nasi przyjaciele z Niemiec zorganizowali turniej siatkówki, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce. Wzięliśmy także udział w Mistrzostwach Powiatu, w których zajęliśmy trzecie miejsce.

Do wyróżniających się uczennic naszej sekcji należały:

Dziurla Sandra, Cichocka Magdalena, Skałecka Anna, Birkholc Wiktoria, Sołtysik Karolina, Śliwa Roksana, Skrzypczak Edyta, Spychała Julita.